o nas

LIDER W DZIEDZINIE ROZWIĄZAŃ DLA BRANŻY HVAC-R

Entalpia Europe

Swoją wiedza i doświadczeniem Entalpia Europe dzieli się ze swoimi klientami od 2016. Główne biuro handlowe firmy mieści się w Polsce, w samym centrum Warszawy, w kompleksie biurowym LIM warszawskiego Hotelu Marriott. Siedziba firmy Entalpia Europe, magazyn, produkcja, logistyka oraz kadry zlokalizowane są w Sieradzu. W 2018 roku firma Entalpia otrzymała certyfikat ISO.
We Włoszech, Rosji, Skandynawii, Niemczech, Grecji oraz innych państwach europejskich Spółka posiada licznych partnerów biznesowych, prężnie działających Dystrybutorów.

Jako lider w dziedzinie rozwiązań dla branży HVAC-R Entalpia Europe dostarcza czynniki chłodnicze i akcesoria montażowe do systemów klimatyzacji oraz galanterię wentylacyjną w tym sprawdzone elementy systemów wentylacji m.in. zawory, nawiewniki, akcesoria montażowe oraz produkowane w Polsce przewody elastyczne i kształtki. Jednym z flagowych produktów Entalpia Europe są preizolowane, miedziane rury chłodnicze dostarczane do czołowych Dystrybutorów oraz odbiorców przemysłowych sektora.

Warto wspomnieć, że korzenie biznesowe Entalpia Europe w branży HVAC sięgają 1997 r., za sprawą firmy NINHUA GROUP CO., LTD a od 2002 roku marki ICOOL, wysoce wyspecjalizowanej w branży HVAC-R, ze szczególnym uwzględnieniem czynników chłodniczych, oraz produkcji komponentów do systemów klimatyzacji i wentylacji.
Entalpia Europe jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w całej Grupie ICOOL z siedzibą w Polsce oraz własnymi oddziałami na całym świecie. Asortyment Entalpia Europe stale się rozwija, aby sprostać rosnącym potrzebom branży wentylacji domowej i komercyjnej.

Jednocześnie Spółka stale poszerza zakres swojej działalności o nowe produkty i marki dostępne w portfolio firmy. O nowościach sukcesywnie wprowadzanych do oferty Entalpia Europe informujemy na blogu firmowym oraz w mediach społecznościowych.

Zachęcamy do śledzenia profili firmowych Enalpia Europe Linkedin oraz Facebook.

MISJA ENTALPIA ENERGY

Wartości Entalpia Europe

ROZWIĄZANIA

Podstawą działalności Entalpia Europe są niezawodne i wielokrotnie sprawdzone rozwiązania. To dzięki nim Spółka oddaje w ręce partnerów biznesowych towary najwyższej jakości, które spełniają oczekiwania klientów oraz najnowsze europejskie normy.

JAKOŚĆ

Wysoka jakość oferowanych towarów oraz obsługi. Troska o dobro partnerów biznesowych, klientów, społeczność oraz środowisko naturalne czyni z Entalpi Europe odpowiedzialnego partnera a zbudowane zaufanie przekłada się na codzienną pracę z licznymi odbiorcami zarówno w Polsce jak i całej Europie.

WSPÓŁPRACA

Jako część międzynarodowej grupy, korzystamy z globalnych rozwiązań i bierzemy udział w międzynarodowych projektach. Współpracujemy z przedstawicielami z Włoch, Niemiec, Skandynawii, Grecji, Chin, Rosji i innych państw wymieniając się najlepszymi doświadczeniami.

Troska o środowisko naturalne

Firma Entalpia Europe to nowoczesna rozlewnia z autorskim procesem tłoczenia czynnika eliminującym stratę surowca niemal do zera. Metoda ta jest nie tylko ekonomiczna ale również przyjazna dla środowiska. Spółka na przestrzeni lat swojej działalności wprowadziła liczne innowacyjne rozwiązania związane z rozlewaniem czynników chłodniczych w fazie ciekłej oraz gazowej przy zachowaniu ich pożądanej jakości.

Większość europejskich rozlewni dopuszcza pewne straty w procesie, co sprawia, że część czynnika ulatnia się albo zostaje uwięziona w zbiorniku. W projekcie prowadzonym przez Zespół Produkcji Entalpia Europe opracowana została metoda przetaczania czynników chłodniczych maksymalizująca odzysk czynnika, eliminująca starte surowca niemal do zera.

Ponadto Entalpia Europe w swej działalności wspiera politykę redukcji gazów cieplarnianych przez stosowanie procesów zmniejszających emisję czynników o wysokim GWP oraz wprowadzanie na rynek i promowanie nowoczesnych czynników o niskim GWP.

Legalny czynnik chłodniczy

Entalpia Europe bezwzględnie dba o legalność pochodzenia surowca. Z największą starannością przestrzega przepisów związanych z kontyngentami w Unii Europejskiej. Entalpia posiada unikalny, w skali świata, system monitorowania butli będących w obiegu. System ten umożliwia śledzenie każdej pojedynczej sztuki wraz z jej historią napełnień i ewentualnych napraw oraz pozwala spełnić rygorystyczne wymagania dyrektywy F-gaz.

W drugiej połowie 2020 roku Entalpia Europe jako jedna z pierwszych firm zaangażowała się w inicjatywę EFCTC stopillegalcooling.eu/pledge promującą pozyskiwanie i handel gazami z wyłącznie legalnych źródeł.

#SayNoToIllegalHFCs to inicjatywa wyjątkowo wpisująca się w wartości Spółki Entalpia Europe, która od początku istnienia firmy na rynku operuje wyłącznie na czynnikach chłodniczych pochodzących z legalnych źródeł, dba o jakość  i wysokie standardy bezpieczeństwa.

Nowoczesna rozlewnia czynników chłodniczych

Entalpia Europe posiada w ofercie szeroką gamę czynników chłodniczych stosowanych w instalacjach klimatyzacyjnych, chłodnictwie, pompach ciepła, branży AGD oraz innych gałęziach przemysłu, produkcji materiałów izolacyjnych czy branży automotive. Dysponuje szerokim zakresem czynników chłodniczych w tym R134a, R410a, R404a, R407C, R507, R1234YF, R123ZE, R32, R453a, R152a, R407F, R448a, R449a, R290, R600a oraz innymi. Posiada możliwość dostosowania wielkości butli do indywidualnych potrzeb klienta.

Entalpia Europe wyspecjalizowała się w rozlewaniu czynników chłodniczych na bardzo dużą skalę. Posiada niezbędne certyfikaty i legalizację uprawniające do operowania na największych dostępnych zbiornikach typu isotank. Entalpia plasuje się w czołówce europejskich rozlewni gazów chłodniczych pod względem ilości czynników chłodniczych oraz zaawansowania procesu jaki stosuje. Obecnie rozlewnia jest w stanie przetworzyć niemal 100 ton surowca.

Spółka posiada własne laboratorium do badania składu chemicznego czynników chłodniczych, oparte na metodzie porównawczej, wyposażone w nowoczesny chromatograf. Stosowane przez Entalpia Europe rozwiązanie pozwala zadbać o najwyższą jakość i bezpieczeństwo procesu oraz zaoferować produkty w najwyższej i powtarzalnej jakości.

Zastosowana metoda nie tylko poprawia ekonomię procesu ale również w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska.

Miedź chłodnicza w otulinie PE produkowanej w Polsce

Również w dziedzinie miedzi chłodniczej Entalpia Europe ma do zaoferowania produkt o wyjątkowej jakości – preizolowaną rurę w izolacji do zastosowań w chłodnictwie.

Istotna przewaga Entalpia Europe nad ofertą innych firm dostępnych na rynku to fakt, że w przeciwieństwie do większości firm dostarczających miedź chłodniczą izolowaną otuliną ze spienionego polietylenu importowaną z Azji, firma Entalpia Europe produkuje otulinę lokalnie w Polsce.

Miedź chłodnicza w otulinie dostarczana przez firmę Entalpia Europe to produkt, który składa się z rury miedzianej i otuliny produkowanej w zakładach polskiego producenta. Produkt spełnia najwyższe standardy odporności na palność oraz działanie UV. Wysoką jakość i doskonałe parametry udało się uzyskać dzięki 100% kontroli produkcji w zakładach znajdujących się w Polsce.

Entalpia Europe wspiera polski rynek pracy jednocześnie dbając o gwarancje najwyższych standardów produkcji.